ХАРКІВСЬКИЙ ІТ КЛАСТЕР ПРЕЗЕНТУВАВ ПРОЄКТ «СЕРТИФІКАЦІЯ ІТ-ДИСЦИПЛІН»

1 грудня відбулася значна подія в ІТ-спільноті.  Харківський ІТ-кластер презентував проєкт «Сертифікація ІТ-дисциплін». В цьому заході приймали участь представники IT-компаній та ЗВО, серед яких були викладачі кафедри інформаційних систем ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Захід відкрив очільник Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт. Він зазначив, що сертифікація від Kharkiv IT Cluster буде враховуватись при акредитації освітніх програм.

Про основні завдання проекту розповіла виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал. Проєкт передбачає створення системи взаємодії експертів IT-компаній та профільних IT-кафедр вишів для актуалізації змісту профільних технічних дисциплін та їх впровадження в навчальний процес. Пілот проєкту стартував у жовтні 2021 року. За 3 роки Kharkiv IT Cluster планує оновити більшість навчальних курсів харківських закладів вищої освіти, які готують ІТ-фахівців.

Офіційну частину заходу завершив Віце-президент Асоціації ІТ Ukraine з питань освіти, Chief Learning Officer в Sigma Software Group, Максим Почебут, який зазначив:

«Ми бачимо, що за останні декілька років деякі університети дуже класно оновили свої програми і здавалось, що це поштовх до дуже якісного стрибку у викладанні, але ситуація кардинально не змінилась. За якісною програмою повинен стояти якісний контент, а також методики викладання, практичні завдання та співпраця з індустрією. Ці фактори дуже впливають на те, як буде розвиватись проєкт сертифікації. І я особисто, і наша команда асоціації дуже хочемо, щоб цей проєкт був національного масштабу».

Подальші плани Харківський ІТ-кластер пов’язує з масштабуванням проєкту сертифікації на національному рівні у колаборації із зацікавленими ІТ-спільнотами.  Наступним кроком пілоту стане проведення у січні зборів Освітнього комітету, на якому Kharkiv IT Cluster поділиться першими результатами проєкту та, разом з представниками ЗВО та IT-компаній, обговорить потенційні кроки щодо покращення проекту у 2022-2023 навчальних років.

Детальніше з новиною можна ознайомитися за посиланням: https://it-kharkiv.com/harkivskyj-it-klaster-prezentuvav-proyekt-sertyfikatsiya-it-dystsyplin/